NÖTRON KİMYA

NÖTRON KİMYA SAN. TİC. A.Ş, 1967 yılında yapı ve inşaat sektörüne hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana tamamen yerli iş gücü ve öz sermayesi ile üretim yapmaktadır.

Başlangıçta asfalt esaslı marley yapıştırıcısı üreten kuruluşumuz zamanla zemin sektörüne ağırlık vermiş ve piyasanın talebine bağlı olarak çeşitli tiplerde zemin döşeme malzemeleri için yapıştırıcı ve kimyasalların üretimine geçmiştir.

Bugün itibarı ile her tür vinil ve kauçuk esaslı yer döşemeleri, linolyum, parke, halı, gibi zemin döşeme malzemelerinin tüm çeşitleri için yapıştırıcı, ayrıca duvar kağıtları için yapıştırıcı üretimi yapan firmamız bunlara ilave olarak, bitümlü ve akrilik su yalıtım malzemeleri üretimi ile sektöre hizmetlerini devam ettirmektedir.

Üretimlerinin çoğunu AS-COAT® tescilli markası ile gerçekleştiren firmamız, AS-FLOOR® tescilli markası ile birçok zemin döşeme malzemelerinin iç piyasadan, Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerinden ithalat ve satışını yapmaktadır. Bu ürünler; parça halı, laminat parke, pvc yer döşemeleri, parça ve yollu paspaslar, çim halı, jel tabanlı yolluklar, 3 Boyutlu duvar kaplamaları...vb. Firmamız ayrıca AS-WALL® tescilli markası ile Vinil Duvar Kağıtları ithalatı yapmaktadır.

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKASI

Nötron Kimya A.Ş olarak faaliyet gösterdiğimiz alanda;

İlgili tüm yasa ve yönetmeliklerle belirlenen standartları sağlamak Doğal kaynak kullanımını azaltmak ve mümkün olduğunca tekrar kullanılabilir ve geri dönüşrürülebilir materyallerin tüketimine yönelmek

Hizmet esnasında ve diğer faaliyetlerimizden kaynaklanan atıkları, uygulanabildiği her durumda ve her sahada en aza indirmek Yatırım kararları alınırken çevresel kıstasları dikkate almak Tüm faaliyetlerimizde bunların çevreye olabilecek etkileri konusunda tedbirli ve dikkatli davranmak

Bir çevre yönetim sistemi geliştirip bu sistemin etkin olmasını ve güncel tutulmasını sağlamak Acil durum risklerini azaltmak

Çevrenin korunması ile ilgili olarak tüm personelin eğitilmesini sağlamak

``ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ`` nin tüm gereklerini yerine getirmek

İşimizle ilgili üçüncü şahıslara şirketimize mal ve hizmet veren teslimatçılarımıza ve taşeronlarımıza da sistemimize benzer çevresel standartları uygulamaları konusunda tavsiye ve telkinde bulunmak

Çevre yönetim sistemimizi sürekli iyileştirmek çevrede yol açtığımız kirlenmeyi önlemek

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKAMIZDIR

KALİTE POLİTİKAMIZ

Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilmek için; kalite yönetim sistemi şartlarına uymak kalite yönetim sistemini sürekli iyileştirmek hiçbir koşulda ürün hizmet kalitesinden ödün vermemek kuruluşumuzun kalite politikasıdır.

Kalite, dürüstlük, hizmet ve güven prensiplerini ilke edinmiş olan firmamız, sorumluluğunun bilincindedir ve bu bilinç ile yoluna devam etmektedir.